اخبار استان

گشت های ویژه یگان حفاظت محیط زیست شهرستان کنارک در نوار ساحلی 

گشت های ویژه یگان حفاظت محیط زیست شهرستان کنارک در نوار ساحلی 

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان:
وحیدپورمردان مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از برخورد قاطع محیط زیست با متخلفین زنده گیری پرندگان شکاری خبر داد
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: شهرستان کنارک به دلیل داشتن زیستگاههای مناسب برای پرندگان شکاری از دیر باز در کانون توجه افراد سودجو در زمینه زنده گیری و قاچاق گونه های مختلف جانوری قرار داشته است.
وی افزود: شکارچیان در نوار ساحلی شهرستان که مسیر مهاجرت پرندگان شکاری است با کوخه نشینی و استفاده از طعمه زنده اقدام به زنده گیری پرندگان مذکور می کنند.
پورمردان ادامه داد: گشتهای ویژه محیط بانان در فصل مهاجرت پرندگان شکاری درحوزه  این شهرستان با هدف جلوگیری از صید پرندگان شکاری مهاجر و برپایی هر گونه کوخه، متمرکز بوده که  طی گشتهای ویژه انجام شده  توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان کنارک، ماموران اجرایی این اداره موفق به جمع آوری چندین طاقه تور زنده گیری پرندگان شکاری و تخریب 3 باب کوخه در حوزه این شهرستان شدند.
وی توضیح داد: با همکاری پایگاه دریابانی، یک نفر متخلف به همراه یک بهله دلیجه دستگیر  و در ماموریت دیگری دو بهله دلیجه به جا مانده از متخلفین  متواری شده از کوخه های زنده گیری پرندگان کشف و رهاسازی شد.
پورمردان اشاره کرد: متخلف دستگیره شده پس از صورتجلسه شدن تخلف، به جرم زنده گیری پرندگان شکاری در معرض خطر انقراض، به مراجع قضایی معرفی شد.
عكس های مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد