اخبار استان

حمایت کشورها از تشکیل صندوق‌های بین‌المللی برای مقابله با گرد و غبار

حمایت کشورها از تشکیل صندوق‌های بین‌المللی برای مقابله با گرد و غبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست کشور: مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: طی دو روز برگزاری اجلاس بین‌المللی مقابله با توفان‌های گرد و غبار نمایندگان50 کشور بر موضوع بسیج منابع مالی کشورها جهت حفاظت از محیط زیست و صندوق‌های بین‌المللی تأکید کردند.
به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، علی محمد طهماسبی بیرگانی، مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در دومین روز از برگزاری اجلاس بین‌المللی مقابله با توفان‌های گرد و غبار اظهار کرد: از روز گذشته تاکنون طی سخنرانی‌هایی که نمایندگان کشورهای مختلف داشته‌اند، بر موضوع بسیج منابع مالی کشورها جهت حفاظت از محیط زیست تاکید شده است. همچنین بر ضرورت استفاده از تجربیات مشترک نیز سخنرانی‌های زیادی صورت گرفت.

وی افزود: همه حضار در این جلسه به این مسئله اذعان دارند که هیچ دولتی به تنهایی نمی‌تواند در جهت مقابله با تغییرات اقلیمی و توفان‌های گرد و غبار و ماسه مقابله کند و بنابراین همکاری‌های بین‌المللی قطعاً باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

دبیر ستاد ملی سیاستگذاری هماهنگی و مدیریت پدیده گرد و غبار خاطرنشان کرد: در این دو روز بر حمایت صندوق‌های بین‌المللی و اقدام عمل مشترک تاکید شد. همچنین بهره‌مندی کشورها از سامانه‌های سیستم هشدار سریع و زود هنگام ضرورت دارد که البته برخی از کشورها در این زمینه بهره‌مند شده‌اند ولی برخی از کشورها هنوز نیازمند این مسئله هستند.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402: "سال  مهار تورم رشد تولید"