اخبار استان

سرشماری هوبره در سیستان و بلوچستان

سرشماری هوبره در سیستان و بلوچستان

سرشماری هوبره در سیستان و بلوچستان
محمدرضا علیمرادی سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خبر از آغاز سرشماری پاییزه گونه هوبره در استان داد
 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، محمدرضا علیمرادی گفت: سرشماری هر ساله هوبره یکی از روش های پایش جمعیت این گونه در معرض خطر انقراض به شمار می رود.
وی افزود: آگاهی از جمعیت و پراکندگی گونه های در معرض خطر انقراض تاثیر بسزایی در نحوه حفاظت از زیستگاه ها و جلوگیری از انجام تخلفات داشته و به تبع آن در رسیدگی به وضعیت گونه و جلوگیری از انقراض آن کمک شایانی به حفاظت از محیط زیست می کند.
علیمرادی افزود: : بدین منظور هر ساله سرشماری گونه هوبره در مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان انجام می گیرد که  طبق برنامه زمان بندی،  شرایط جوی و جغرافیایی منطقه معمولا همه ساله در فصل پاییز انجام می گردد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اظهار داشت: هوبره به بهترين وجه با زندگي در محيط بيابان سازگار است و به ندرت آب مي نوشد و بيشتر آب بدنش را از غذايي كه مي خورد به دست مي آورد هوبره از جمله پرندگان در معرض خطر انقراض و از پرندگان بومی و مهاجر مناطق بیابانی ایران بویژه سیستان و بلوچستان است که نسل این پرنده به علت شکار غیر قانونی و خشکسالی در حال انقراض است و براساس قوانین بین المللی و کشور هرگونه صید، زنده گیری و نگهداری ،خرید و فروش و شکار آن جرم محسوب می گردد 

 
عكس های مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402: "سال  مهار تورم رشد تولید"