اخبار استان

از دستگیری دو متخلف قبل از شروع به شکار تا خروج یک گله شتر از تالاب هامون 

از دستگیری دو متخلف قبل از شروع به شکار تا خروج یک گله شتر از تالاب هامون 

از دستگیری دو متخلف قبل از شروع به شکار تا خروج یک گله شتر از تالاب هامون 
برطرف شدن مشکلات زیست محیطی شمال استان نیازمند تعامل مناسب بین همه دستگاه ‌های اجرایی
محمدرضا علیمرادی سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: در راستای جلوگیری از تخریب پوشش گیاهی پناهگاه حیات وحش هامون محیط بانان شهرستان زابل یک گله ۸۰ نفری شتر را از این منطقه بیرون راندند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، محمدرضا علیمرادی گفت: در پی گشت و کنترل مستمر و روزانه یگان حفاظت محیط زیست برای رصد و پایش در راستای جلوگیری از تخریب محیط زیست و شکار، محیط بانان به یک گله ۸۰ نفری شتر در حاشیه تالاب هامون سابوری منطقه برنگ برخورد کرده که بلافاصله نسبت به خروج آن اقدام کردند.
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان افزود: همچنین همکاران یگان حفاظت محیط زیست اقدام به دستگیری دو نفر متخلف به همراه یک قبضه سلاح شکاری قبل از شروع به شکار در پناهگاه حیات وحش هامون نمودند، که به همراه مستندات به مقام قضایی جهت پیگیری موضوع تحویل شدند.
علیمرادی گفت: همه ساله گله های بزرگ شتر به صورت غیرمجاز وارد مناطق تالاب هامون در شمال استان شده و با چرای بیش از حد باعث تخریب گسترده پوشش گیاهی، فرسایش بستر تالاب و گسترش کانونهای  گرد و غبار می شوند.
وی با توجه به اینکه چرای دام‌ها در پناهگاه حیات وحش هامون ممنوع است افزود: برطرف شدن مشکلات زیست محیطی شمال استان نیازمند تعامل مناسب بین همه دستگاه ‌های اجرایی این شهرستان است و از تمامی دستگاه های مرتبط درخواست نمود در قالب مسئولیت های تدوین شده در برنامه مدیریت تالاب هامون همکاری نمایند.
عكس های مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402: "سال  مهار تورم رشد تولید"