اخبار استان

کشف یک قلاده میمون از متخلفین در چابهار 

کشف یک قلاده میمون از متخلفین در چابهار 

کشف یک قلاده میمون از متخلفین در چابهار 

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، محمدرضا علیمرادی گفت: پیرو گشت و کنترل یگان حفاظت محیط زیست در سطح استان پس از مشاهده و نگهداری یک قلاده میمون در یکی از معابر گواتر شهرستان دشتیاری، اقدام به کشف گونه و دستگیری متخلف نمودند.
محمدرضا علیمرادی سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: هرگونه اقدام در خصوص خرید، فروش و نگهداری گونه های حیات وحش، اجزای بدن و... جرم و پیگرد قانونی دارد.
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان افزود: در پی گشت و کنترل نیروهای یگان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در سطح استان و پس از بررسی، مشخص شد که یک قلاده میمون در یکی از معابر گواتر شهرستان دشتیاری  نگهداری می شود.
 وی با اشاره به ممنوعیت خرید و فروش گونه های جانوری افزود: متخلف دستگیر شده پس از تهیه مستندات به مراجع محترم قضایی معرفی گردید.
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان از دوستداران محیط زیست درخواست نمود در صورت مشاهده هر گونه خرید و فروش گونه های جانوران وحشی یا اجزای آنها موضوع را به سامانه ١۵۴٠ یا ادارات محیط زیست شهرستان ها اطلاع داده تا در اسرع وقت نسبت به پیگیری آن اقدام لازم صورت گیرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402: "سال  مهار تورم رشد تولید"