اخبار استان

رویداد محیط زیستی در فوتبال سیستان و بلوچستان

رویداد محیط زیستی در فوتبال سیستان و بلوچستانامضای تفاهم نامه اداره کل حفاظت محیط زیست و هیات فوتبال سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان؛ در نشست محمد اکبری شهریاری رئیس و اعضا هیات فوتبال سیستان و بلوچستان با  محمدرضا علیمرادی سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان مطرح شد.

محمدرضا علیمرادی سرپرست حفاظت محیط‌ زیست سیستان و بلوچستان گفت: ورزش یک حوزه مهم و تأثیرگذار در جامعه است که در این بین رشته پرطرفدار فوتبال با توجه به فراگیری آن در بین عموم اقشار جامعه یک فرصت مناسب برای توسعه حوزه محیط زیست محسوب می شود.

علیمرادی افزود: ورزش به ویژه رشته فوتبال می‌تواند به عنوان یک نیروی محرک و قوی به نسل امروز بیاموزد که برای داشتن جامعه‌ای سالم  باید حافظ محیط زیست محیطی و اطرافمان باشد و تا می‌توانیم آن را در برابر خطرات محافظت کنیم.

سرپرست حفاظت محیط‌زیست سیستان و بلوچستان در ادامه با اشاره به هماهنگی و فرهنگ سازی فعالیت های ورزشی و حفظ محیط زیست افزود: یک مربی و یک فوتبالیست مشهور می‌تواند علی رغم آموزش، ورزش با استفاده از ظرفیت محیط زیست و آموزش به نسل جوان و تبیین این موضوع که ورزش بدون محیط زیست سالم  هیچ کارایی و اثری ندارد سفیر محیط زیست نیز باشد.

محمدرضا علیمرادی تاکید کرد: امیدوارم امضای تفاهم‌نامه و تاسیس خانه محیط زیست، برگ زرینی برای آینده ورزش پرطرفدار و دوست داشتنی فوتبال و محیط زیست در سیستان و بلوچستان باشد.

اکبری شهریاری رییس هیات فوتبال سیستان و بلوچستان نیز، با اشاره به عملکرد هیات فوتبال گفت: رشته پر طرفدار فوتبال استان در کشور جایگاه خود را پیدا کرده و هم اکنون تیم ها و ورزشکاران مطرحی از سراسر استان در لیگ های برتر کشور حضور دارند و همچنین داوران شایسته استان نیز در لیگ های برتر کشور قضاوت می‌کنند.

رییس هیات فوتبال سیستان و بلوچستان افزود: در حال حاضر ورزشکاران فوتبالیست سیستان و بلوچستان به اردوهای تیم ملی جوانان و نوجوانان کشور در دو رشته فوتبال و فوتسال در دو بخش آقایان و بانوان نیز حضور دارند.

در پایان این نشست مقرر شد تفاهم نامه ای بین اداره کل حفظ محیط زیست و هیات فوتبال سیستان و بلوچستان جهت همکاری، تعامل و تاسیس خانه محیط زیست آماده و به امضا طرفین برسد.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402: "سال  مهار تورم رشد تولید"