اخبار استان

برگزاری نشست هم انديشي  بررسی سايت هاي سرشماري زمستانه پرندگان آبزی استان

برگزاری نشست هم انديشي  بررسی سايت هاي سرشماري زمستانه پرندگان آبزی استان

برگزاری نشست هم انديشي  بررسی سايت هاي سرشماري زمستانه پرندگان آبزی استان

ام البنین محمدپور رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش استان خبر از برگزاری نشست هم انديشي بررسی سايت هاي سرشماري زمستانه پرندگان آبزی استان با حضور کارشناسان پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان، ام البنین محمدپور گقت:  در راستای اجرای طرح " تعیین نوسان بلند مدت جمعیت پرندگان آبزی و تدوین دستورالعمل جامع سرشماری" نشست هم اندیشی با حضور کارشناس اعزامی سازمان مرکزی در محل اداره کل تشکیل شد  
در این نشست پس از بحث و تبادل نظر وضعیت سایت های سرشماری زمستانه پرندگان مهاجر استان بررسی و 22 سایت مورد تأیید قرار گرفت. 
رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش استان در ادامه افزود: استان پهناور سیستان و بلوچستان با مساحت 182.312.13 کیلومترمربع از دو منطقه سیستان و بلوچستان که هر کدام از نظر آب و هوایی دارای خصوصیات خاص جداگانه ای می باشند تشکیل شده است. این استان، از جمله استان هایی است که در کریدور مهاجرتی بسیاری از پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی قرار دارد و هر ساله شاهد حضور جمعیت کثیری از پرندگان مهاجر در زیستگاه های استان می باشیم. گروه‌های اصلی پرندگان مهاجر آبزی و کنارآبزی که در فصل مهاجرت در کشور ایران مشاهده و مورد آماربرداری قرار می‌گیرند عموما" متعلق به یکی از گروه‌های: کشیم ها، پلیکان ها، باکلان‌ها، اگرت‌ها و حواصیل‌ها، لک لک‌ها و اکراس‌ها و کفچه نوک، فلامینگوها، غازها و قوها و اردک‌ها، درناها، یلوه‌ها و طاووسک و چنگرها، کنار آبزیان، اسکوآها، کاکائی‌ها و پرستوهای دریایی می‌باشند. پرندگان شکاری و گونه هوبره نیز از جمله گونه های مهاجر عبوری و زمستان گذران در استان های جنوبی کشور و از جمله استان سیستان و بلوچستان  می باشند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402: "سال  مهار تورم رشد تولید"